30 Bře

Česko prohrálo s Korejci, zahraje si o bronz

Ve čtvrtek český tým bohužel utržil porážku od Korey 0:2 a v neděli bude hrát v malém finále o bronzovou medaili s týmem Kanady.

Do včerejšího semifinále nastoupili zatím na turnaji neporažení Češi proti Korejcům, kteří během turnaje MS předváděli velmi pohlednou a efektivní hru a prohru utržili pouze s Kanadou. Favoritem zápasu nebyl nikdo. Český tým má s Koreou aktivní skóre zápasů, ale Korejci jsou rok od roku lepší.

V první třetině Korejci ukázali svou velkou přednost – rychlost. Několika rychlými brejky ohrozili Vápenkovu branku a ve dvanácté minutě vstřelili branku za záda českého gólmana.

Ve druhé třetině padla do sítě Čechů druhá branka. Češi začali chybovat v obraně a žádná z jejich střel netrefila branku soupeře. V podobném duchu proběhla i třetí třetina, Korea naše hráče často přečíslovala a byla aktivnější. Není se čemu divit, Korejci mají o tři hráče k dispozici více.

Zápas skončil za stavu 0:2 pro Koreu. Český tým nastoupí v neděli 1.dubna ve 12:30 k boji o bronzovou medaili s Kanadou.

Finále se odehraje mezi USA a Koreou od 16:00 také v neděli.